کارتخوان سیار

انتقال مالکیت دستگاه کارتخوان

ریست دستگاه کارتخوان

انتقال مالکیت دستگاه کارتخوان در سایت پکس پوز به توضیح آن می پردازیم.

 

دستگاه کارتخوان

یکی از مشکلات همیشگی جابجا کردن هر روزه ی وجه نقد با خود می باشد. که این جابجایی وجه نقد، علاوه بر خطرناک بودن و تهدید امنیت مالی و یا حتی جانی شما همواره با مشکلات دیگری مانند داشتن انواع آلودگی ها، نیاز به وسایلی از قبیل کیف های جادار برای جابجایی آن، عدم توانایی خرید با مبالغ بالا و… همراه می باشد. کارت های اعتباری یکی از مواردی است که جایگزین مناسبی برای وجه نقد به شمار می روند.

کارت های اعتباری فضای کمی اشغال می کنند، آلودگی کم تری به همراه دارند، با داشتن رمز امنیت بیش تری برای صاحب آن به ارمغان می آورد و… البته لازمه ی جایگزینی این کارت ها با وجه نقد توانایی از استفاده از آن ها در تمام خریدها می باشد. امروزه با وجود دستگاه های کارتخوان(دستگاه های pos) در اکثر مغازه ها امکان استفاده از این کارت های اعتباری فراهم گشته است. همان طور که می دانید دستگاه کارتخوان دستگاهی است که موجب انتقال وجه از کارت مشتری به حساب بانکی صاحب دستگاه می گردد. کارتخوان ها دارای انواع مختلف می باشند. درصورتی که قصد تهیه ی دستگاه کارتخوان را دارید می توانید متناسب با نیاز خود و ویژگی های آن ها، نوع مناسب خود را انتخاب نموده و تهیه کنید.

انتقال مالکیت دستگاه کارتخوان

گاهی اوقات صاحبان دستگاه های کارتخوان، به دلایل مختلفی  قصد فروش دستگاه خود را دارند. در این صورت بدیهی است که همه ی اطلاعات ثبت شده از جمله نام صاحب دستگاه، مشخصات وی، شماره حساب وی و… باید تغییر نموده و با اطلاعات خریدار جایگزین شود. برای انتقال و جایگزینی این اطلاعات ثبت شده، باید به بانک ها و یا مراکز فروش و خدمات دارای مجوز مراجعه نمود و پس از طی کردن روال معمول، این پروسه انجام می گردد.

بیشتر بخوانید
نحوه گرفتن گردش حساب از پوز

مراحل انتقال مالکیت دستگاه کارتخوان

اولین قدم برای انتقال مالکیت دستگاه پوز، انتخاب بانک و یا نمایندگی معتبر برای انجام این انتقال می باشد. در مرحله ی بعدی باید فرم مربوط به مالکیت را پر نموده و نسبت به ثبت این اطلاعات اقدام نمود. در اکثر نمایندگی ها می توان این اطلاعات را از طریق سایت مربوط به آن نمایندگی و به صورت مجازی ثبت نمود.  از جمله اطلاعاتی که لازم است در این فرم های انتقال مالکیت ثبت نمود می توان به نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، کد ملی، آدرس منزل، شماره تلفن ثابت و همراه، آدرس و تلفن محل کار، نام و مدل و شماره سریال دستگاه کارتخوان، شماره حساب و شماره شبا  اشاره نمود. هم چنین ارائه ی تصویر کارت ها و مدارک شناسایی نیز لازم است. در پایان فرم نیز هم خریدار و هم فروشنده باید رضایت خود از معامله را با امضا و اثرانگشت تایید نمایند.

مسئولیت های پذیرنده دستگاه کارتخوان

افرادی که دستگاه کارتخوان دست دوم(کارکرده) را خریداری می کنند و پروسه ی انتقال مالکیت را طی می کنند باید بعد از ثبت اطلاعات آنان به جای اطلاعات خریدار، به نکاتی توجه داشته باشند. توجه و رعایت این نکات به نفع فروشنده و خریدار می باشد. و  هم چنین عدم توجه به این مسئولیت ها موجب بروز مشکلات جدی می شود. اولین نکته این است که خریدار موظف است در حفظ و نگهداری دستگاه کارتخوان تمام توجه خود را داشته باشد.

در این مطلب بیشتر بخوانید: اصول نگهداری از دستگاه کارتخوان

بیشتر بخوانید
آشنایی با دستگاه کارتخوان

نکته ی مهم دیگر این است که خریدار دستگاه کارتخوان باید در هنگام سرقت و یا گم شدن دستگاه کارتخوان در اسرع وقت آن را به بانک و یا شرکت ارئه دهنده خدمات و پشتیبانی اطلاع دهد. عدم اطلاع این مفقودی می تواند موجب بروز مشکلات بسیاری گردد. در صورت مورد سرقت قرار گرفتن دستگاه نیز می توان به جز اطلاع دادن به مراکز پشتیبانی، به اداره ی آگاهی نیز اطلاع داد.

نکته ی بعدی که خریدار باید به آن توجه داشته باشد این است که حتما در صورت تغییر هریک از مشخصات او مانند آدرس، شماره تلفن، محل کار و… حتما نسبت به تغییر اطلاعات خود در مراکز ثبت شده نیز اقدام نماید.

از دیگر نکات حائز اهمیت نیز باید اشاره نمود که خریدار موظف به عدم انجام هرگونه فعالیت غیر قانونی در رابطه با دستگاه کارتخوان خود می باشد.

پانوشت:
دستگاه پوز سیار  – کارتخوان سیار  – کارت خوان سیار

1 دیدگاه در “انتقال مالکیت دستگاه کارتخوان

  1. دیبا گفت:

    مطلب کامل و مفیدی بود راجع به دستگاه پوز
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *