کارتخوان سیار

سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان

سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان

سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان در سایت پکس پوز 

امروزه دستگاه های کارتخوان تاثیر بسیاری در کسب و کار ها گذاشته است .به صورتی که بیشتر کسب و کار ها چه کوچک و چه بزرگ از دستگاه کارتخوان برای انتقال پول به حساب استفاده می کنند . دستگاه کارتخوان ،یک دستگاه است که به شما در انجام تراکنش و انتقال پول از حسابی به حساب دیگر کمک می کند . علاوه بر انتقال پول این دستگاه قابلیت های مانند :

پرداخت قبوض

پرداخت شارژتلفن همراه

فهمیدن موجودی حساب

و…

را انجام می دهد . همچنین این دستگاه  که کار های مردم سریع تر انجام میدادند  و برای دریافت  پول مجبور به ایستادن در صف های بانکی و صرف وقت زیاد نباشند .همچنین  ریسک حمل پول نقد زیاد و  دزدین پول و حتی به خطر افتادن جان افراد هم کمتر شد . گرچه امروزه حتی با وجود این دستگاه سارقان و کلاهبرداران با هک کردن کارت های بانکی و … اقدام به کلاهبرداری و سرقت از مردم می کنند .

__________________________________________

بیشتر بدانید:

دستگاه پوز سیار

تعمیر دستگاه پوز سیار 

کارتخوان سیار

__________________________________________

تاریخچه

اولین دستگاه کارتخوان توسط شرکت ویزا  در سال ۱۹۷۹ اختراع شد . و در سال ۱۹۸۱ شرکت وریفون  دومین دستگاه کارتخوان را تولید کرد و با اضافه کردن تراشه و نوار مغناطیسی بر روی کارت های عابر بانک باعث ارتقا و افزایش سرعت تشخیص کارت توسط دستگاه شد .

اولین دستگاه های خودپرداز در سال ۱۳۵۰ وارد ایران شد اما به دلیل عدم اشنایی مردم با ان و همچنین کارت های عابر بانک مورد استفاده .و توجه قرار نگرفت . به همین خاطر بانک ها برای استفاده و اشنایی مردم با این دستگاه ها شروع به صدور کارت های عابر بانک کردند. بعد از استفاده مردم از کارت های عابر بانک و همچنین مورد توجه قرار گرفتن ان در سال ۱۳۷۶ دستگاه های کارتخوان برای انجام سریع   کار های بانکی و اقتصاد کشور وارد ایران شد .اما باز هم انچنان مورد توجه قرار نگرفت .

بیشتر بخوانید
تعمیرات کارت خوان ها

بانک ها با ایجاد زیر ساخت و اماده کردن مردم باعث استفاده زیاد از این دستگاه ها شدن و در سال ۹۸ استفاده از این دستگاه ها بسیار زیاد شد . امروزه  بیشتر مردم از کارت های عابر بانک استفاده می کنند و کمتر کسی از پول نقد برای انجام خرید و … استفاده می کند . در ادامه برای معرفی انواع دستگاه کارتخوان با پکس پوز همراه باشد .

انواع دستگاه کارتخوان

سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان

سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان

دستگاه های کارتخوان دارای انواع مختلفی هستند که می توان ان ها را به ۸ دسته تقسیم بندی کرد :

 1. دستگاه کارتخوان تلفنی (Dial-Up): این دستگاه ها با استفاده از اتصال به خط تلفن کار می کنند و در هنگام استفاده باعث مشغول شدن خط تلفن می شوند و بیشتر برای کسب و کار هایی با تراکنش های کم خوبست .
 2. شبکه ای (LAN): این دستگاه با استفاده از اینترنت و کابلی که دستگاه را به اینترنت وصل می کند کار می کند و به دلیل داشتن سرعت بالا برای فروشگاه های زنجیره ای و پاساژ ها مناسب است
 3. اینترنتی (Wi-Fi): با استفاده از اینترنت و بدون نیاز به کابل کار می کنند و برای فروشگاه‌های زنجیره ای، رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها مناسبند .
 4. بلوتوثی (Bluetooth):  با بلوتوث کار می کنند و کاربرد کمتری دارند
 5. کامپیوتری (PC_POS)
 6. جیبی یا موبایلی (MPOS)
 7. کارتخوان اندرویدی (PDA-POS)
 8. سیم کارتی (GPRS)

در ادامه باپکس پوز همراه باشید تا بیشتر در مورد  دستگاه سیم کارتی  و سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان اشنا می شویم .

__________________________________________

حتما بخوانید:

تعمیر پرینتر

کارت خوان سیار

کارتخوان بیسیم پکس مدل S910

__________________________________________

دستگاه کارتخوان سیم کارتی

سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان

سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان

این دستگاه ها جز اولین دستگاه های سیار محسوب می شوند و قابلیت استفاده در مکان های مختلف را دارند . برای شغل هایی که نیاز به جابه جایی دارند مناسب هستند و با سیم کارت کار میکنند و از طریق نت سیم کارت تراکنش ها را انجام می دهند . سرعت تراکنش این دستگاه ها ۳ ثانیه است که نسبت به دستگاه هایی که با WiFi کار می کنند کند تر هستند و سرعت تراکنش ان ها ۲ ثانیه است . از این دستگاه ها می توان در کشور های همسایه استفاده کرد . این دستگاه ها مانند تلفن همراه در پشت خود محلی برای قرار گرفتن سیم کارت دارن  البته  در هنگام استفاده از این دستگاه ها باید به نکات زیر توجه کنیم :

 1. سیم کارت نباید پین کد داشته باشد .
 2.  باید حتما اینترنت سیم کارت فعال باشد .
 3. حتما سیم کارت را شارژ پولی کنید .
 4. فقط از شارژ پولی استفاده کنید و از بسته استفاده نکنید .
بیشتر بخوانید
انواع پایانه فروش از نظر بستر ارتباطی

بسیاری از افراد در هنگام استفاده از این دستگاه ها با سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان روبه رو هستند زیرا دستگاه با مشکل انتن ندادن روبه رو می شود و  انجام تراکنش امکان پذیر نیست .

سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان

بسیاری از افراد هنگام استفاده از این دستگاه ها در انتخاب اپراتور  برای خرید سیم کارت به مشکل می خورند زیرا  اگر دستگاه انتن ندهد نمی توانیم با ان تراکنش هامان را انجام دهیم . برای رفع این مشکل و همچنین انتخاب سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان به نکات زیر باید توجه داشته باشیم :

__________________________________________

پیشنهاد مطالعه بیشتر:

تعمیر دستگاه خودپرداز ATM

تعمیر پرینتر حرارتی

__________________________________________

از سیمکارت همراه اول استفاده کنم یا ایرانسل ؟

در جواب این سوال بهتر بگوییم که دستگاه های کارتخوان از همه سیم کارت های موجود در ایران پشتیبانی می کند و شما بیشتر باید تمرکز خود را بر روی انتن دهی این سیمکارت ها در محل خود بگذارید . پس قبل از خرید سیمکارت از انتن دهی ان در محل مورد استفاده مطمئن شوید و بعد اقدام به خرید کنید .

فعال بودن سیمکارت

قبلا برای فعال شدن سیمکارت باید چند روز صبر می کردید اما امروزه به صورت انی بعد از تحویل گرفتن انجام میشود . بعد از تحویل سیم کارت را در یک تلفن همراه قرار دهید و با ان یک تماس تلفنی انجام دهید تا از فعال بودن ان مطمئن شوید

بسته اینترنتی

برا استفاده از دستگاه کارتخوان نیاز به خرید بسته های اینترنتی نمی باشد و باید سیم کارت خود را شارژ پولی بکنید و شارژ کردن سیم کارت بین ۵ تا ۱۰ تومن  تا ۶ ماه و شاید بیشتر برای شما دوام دارد .

بیشتر بخوانید
انواع پوز
قطع برق شهر

گاهی انتن دهی ضعیف این دستگاه بخاطر قطعی برق شهر می باشد و شما نیاز به صبر کردن و وصل شدن دوباره برق دارید .

__________________________________________

مطالب مرتبط:

تعمیر فیش پرینتر

تعمیر کارتخوان سیار

__________________________________________

در مجموعه PAXPOZ تعمیرات کلیه برند های دستگاه پوز سیار به صورت تخصصی انجام می شود

ارائه نمایندگی در سراسر کشور

در هر استان و شهری از سرزمین عزیزمان ایران که هستید می توانید نمایندگی رسمی از شرکت PAXPOZ دریافت کنید .
همچنین شرکت PAXPOZ شرایط ویژه ای برای نماینده های خود در سراسر کشور ارائه میدهد
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارتخوان سیار با شماره 09101972007 تماس حاصل فرمایید.

 

پانوشت:

دستگاه پوز سیار ،تعمیر دستگاه پوز سیار، کارتخوان سیار ،تعمیر پرینتر، کارت خوان سیار ،کارتخوان بیسیم پکس مدل S910، تعمیر دستگاه خودپرداز ATM، تعمیر پرینتر حرارتی، تعمیر فیش پرینتر، تعمیر کارتخوان سیارتعمیر پرینتر در محل

 

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان

 1. اعظم امانی گفت:

  مطالب این سایت برام مفیدبودوخیلی جالب

 2. پگاه گفت:

  نکاتی که در مورد سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان بیان شد خیلی کاربردی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.