کارتخوان سیار

قطع شدن کارتخوان

قطع شدن کارتخوان

 نکاتی درباره قطع شدن کارتخوان در دستگاه پوز سیار

در قطع شدن کارتخوان دلایل زیادی ممکن است دخیل باشد از جمله؛ مشکلات فنی و مالیات هم می تواند این مشکل را ایجاد کند. این مشکلات می تواند در کسب و کار باعث اختلال شود.

از جمله عواملی که باعث کار نکردن دستگاه کارتخوان می شود این است که پرونده مالیاتی فعال نیست طبق قانون مالیاتی اگر پرونده مالیاتی فعال نباشد و یا کد آن حذف شده باشد دستگاه پوز کار نمی کند

برای وصل شدن کارتخوان باید پرونده مالیاتی خود را بررسی کنید که در صورت بروز مشکل با مراجعه به ثبت مالیات کارتخوان بتوانید آن را برطرف کنید.

علت های مختلفی می تواند باعث قطع شدن دستگاه شود از جمله آن می توان به مشکلات فنی و کابل های ارتباطی است که در صورت مشکل می توانید با تماس با گروه پشتیبانی  مشکل را برطرف کنید.

دستگاه کارتخوان چیست؟

قطع شدن کارتخوان

برای تراکنش الکترونیکی و پرداخت با کارت اتباری از دستگاه کارتخوان استفاده می شود که اکثر این دستگاه ها از خط تلفن، یا اینترنت وای – فای برای منتقل کردن داده ها استفاده می شود.

دستگاه پوز از طریق  سیمکارت به شبکه های بانکی وصل می شود که همزمان قادر به جابه جایی دو حساب در سراسر کشور است.

این دستگاه ها سبک، کوچک و قابل حمل است و در همه مکان ها از آن می توان بدون هیچ محدودیتی استفاده کرد و اگر مانعی در قطع شدن کارتخوان به وجود آید می توانید  با سایت دستگاه پوز سیار در قسمت پشتبانی تماس  بگیرید تا مشکل شما عزیزان را حل کنند.

دلیل قطع شدن کارتخوان

دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود که در این صورت می توانید موارد زیر را بررسی کنید:

 • وصل نبودن پایانه

در برخی از مواقع ممکن است پایانه وصل نباشد که برای اطلاع از این موضوع باید به شرکت پشتیبانی کارتخوان تماس بگیرید و درخواست دهید که پایانه کارتخوان را برایتان چک کنند.

 • نداشتن پرونده مالیاتی

با وضع قوانین مالیات کارتخوان، برای هر کسب و کار پرونده مالیاتی فعال الزامی است. اگر پرونده مالیاتی فعال نداشتین دستگاه پوز برای شما غیر فعال می شود.

برای وصل کردن کارتخوان به پرونده مالیاتی شما و دریافت کد بین 4 تا 7 روز طول می کشد. به همین منظور بهتر است قبل از قطع شدن دستگاه برای پرونده مالیاتی خود اقدام کنید.

 • الصاق نبودن پایانه به پرونده مالیاتی

پرونده مالیاتی به این صورت است که افرادی برای کسب و کار خود از دستگاه پوز استفاده می کنند، باید دستگاه کارتخوان خود را در سامانه مالیاتی کارتخوان پرونده مالیاتی خود الصاق کنند.

برای کد مالیاتی خود اقدام کنند. اگر پرونده مالیاتی را تکمیل نکنید و کد مالیاتی را دریافت نکنید به مرور موجب قطع شدن دستگاه می شود.

 • مشکلات فنی

از عوامل دیگر که باعث قطع شدن دستگاه پوز می شود مشکلات فنی است که باید آن را بررسی کنید

 • وصل نبودن سیم کارتخوان به کابل تلفن
 • جاگذاری اشتباه سیمکارت
 • آسیب دیدن باتری ها
 • اختلال در کابلها

چالش دستگاه های کارتخوان در ایران

یکی از این چالش ها در زمینه کسب و کار است که افرادی که در زمینه فعالیت دارند در مسیر کاری خود با مشکلاتی مواجع می شوند. در کشور ما اشکالات اساسی در زمینه کسب و کار پرداخت الکترونیک وجود دارد.

در نظام پرداخت الکترونیک در ایران قواعد خاص خود را دارد و در آن هر کس قواعد خاص خود را دارد و با دنیای خارج هیچ تناسبی ندارد و هر کدام ضعف و توانمندی های خود را دارد.

چون این کسب و کارها  توانمندی های ذاتی در این حوزه وجود ندارد نمی توان انتظار پیشرفت در این زمینه داشت. و ممکن است قطع دستگاه هم باعث وقفه در کار شود که با بررسی مشکل می توان آن را حل کرد.

در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید با پشتیبانان ما در سایت دستگاه پوز سیار در تماس باشید تا مشکل شما عزیران را برطرف کنند.

کاربرد دستگاه پوز

قطع شدن کارتخوان

 •  فروشگاه های زنجیره ای بسیار کاربردی و مفید است
 •  سیستم توزیع پخش در شرکت ها
 • در جاهای که دسترسی به دیگر امکانات به سادگی نیست

وپژگی ها

 • عدم محدودیت مکانی و قابل حمل بودن
 • تراکنش با سرعت بالا
 • امکان استفاده از باتری شارژی

قطع شدن کارتخوان در برخی موارد ممکن است باعث اختلال در سیستم پرداخت شود که با بررسی دستگاه و پیدا کردن مشکل می توان آن را حل کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در سایت دستگاه پوز سیار با ما همراه باشید.  

بیشتر بخوانید
اتصال کارتخوان به پاوربانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.