پرینتر, تعمیرات

تعمیر پرینتر حرارتی | تعمیر فیش پرینتر

تعمیر پرینتر حرارتی

فیش پرینتر دستگاه مورد استفاده در فروشگاه ها، مراکز خرید، رستوران ها و … می باشد. دستگاه فیش پرینتر دارای ابعاد کوچکی است و بر روی میز قرار می گیرد. این نوع از دستگاه های فیش پرینتر به علت ساختار و تکنولوژی که در ساخت آن به کار رفته است دارای عمر و کارکرد بالاتری هستند. علاوه بر آن نیازی به شارژ کردن دستگاه نیز وجود ندارد.

تماس با پکس پوز

66405913 (021)

66405817 (021)

66406155 (021)

09354162246

فرم درخواست مشاوره تلفنی

جهت درخواست تماس تلفنی با شما فرم زیر را تکمیل کنید و روی دکمه ارسال کلیک کنید . مشاوران ما تا 30 دقیقه آینده با شما تماس برقرار می کنند .

تعمیر پرینتر حرارتی

پرینتر چیست ؟

پرینتر دستگاهی است که به کامپیوتر متصل می شود و گاهی می توان با کمک آن اطلاعات مورد نیاز را پرینت گرفت. پرینتر دارای انواع گوناگونی است که عبارتند از: پرینتر جوهر افشان و پرینتر لیزری. چاپگر لیزری خود در دو مدل لیزری تک رنگ و لیزری رنگی به بازار عرضه می شود . هر یک از پرینترها برای کاربرد ویژه و خاصی طراحی شده اند و مورد استفاده قرار می گیرند. نوعی از پرینتر که امروز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد پرینتر حرارتی می باشد. عملکرد این پرینتر بر مبنای حرارت می باشد در این پرینتر از جوهر برای چاپ استفاده نمی شود آن چیزی که موجب چاپ بر روی کاغذ می شود حرارت انتقال داده شده از دستگاه پرینتر حرارتی می باشد کاغذی که برای پرینتر حرارتی به کار می رود از نوع خاصی است که به حرارت حساس است. پرینتر حرارتی موجود در بازار از دو مدل تشکیل شده است یک مدل آن سیاه و سفید است و مدل دیگر آن 2 رنگ است کاغذهای حرارتی موجود در بازار بیشتر مناسب برای فیش پرینتر حرارتی دو رنگ هستند.

پرینتر حرارتی چیست؟

پرینتر حرارتی در کارخانه ها و فروشگاه ها بسیار پرکاربرد هستند زیرا چاپ بارکد و سایر موارد مربوط به کالاها در پرینتر حرارتی راحت تر صورت می گیرد. فیش پرینتر لیزری به علت ساختاری که دارند زباله زیادی تولید می کنند اما در مقابل فیش پرینتر حرارتی کاربرد آسان تری دارد دور ریز و تولید زباله ی آن کمتر است و سرعت بالایی هم در چاپ اطلاعات دارد . تکنولوژی بالای فیش پرینتر حرارتی موجب شده است از این وسیله در بسیاری از امور تجاری استفاده شود. عملکرد پرینتر حرارتی بر اساس انتقال رنگدانه های حاصل از حرارت می باشد. کاربرد پرینتر حرارتی در فروشگاه ها برای تولید برچسب، تهیه ی بارکدها، انواع علائم و ... می باشد.اصولا در فروشگاه ها و هایپر مارکت ها برای صدور رسید از فیش پرینتر حرارتی استفاده می شود. آسانی کاربرد و وضوح بالا در چاپ اطلاعات سبب شده است که حتی مغازه های کوچک هم ترجیح بدهند در داخل مغازه ی خود فیش پرینتر حرارتی قرار دهند. اولین بار در سال 1998 دستگاه چاپگر لیزری وارد ایران شد و هم اکنون برندهای مختلفی در بازار موجود می باشد.

موارد استفاده از پرینتر حرارتی

دستگاه فیش پرینتر حرارتی و دستگاه لیبل زن دارای کاربرد های فراوانی هستند عبارتند از:

· پرینترهای حرارتی انواع برچسب های حاوی علائم دریایی، علائم ایمنی و… را چاپ می کنند.

· این نوع از پرینترها در انواع چاپ برای قفسه بندی، بسته های ساخته شده برای سیم ها و… به کار می رود.

· چاپ علائم ایمنی برای مسیرهای مختلف، محدوده های خطر و …

· در فروشگاه ها، رستوران ها و … از این نوع پرینتر برای چاپ رسید مشتری استفاده می شود.

دستگاه فیش پرینتر حرارتی در دو مدل به بازار عرضه می شود که عبارتند از : پرینتر حرارتی مستقیم و پرینتر انتقال حرارتی

معرفی دستگاه پرینتر حرارتی

پرینتر حرارتی مستقیم: دارای نوع خاصی از ماده ی شیمیایی است که تحت حرارت سبب چاپ بر روی کاغذ می شود. تنها با رنگ سیاه و سفید بر روی کاغذ چاپ می کند و بیشتر اوقات بعد از مدتی رنگ آن از بین می رود و کاغذ سفید می شود حتما فیش پرینتر فروشگاه ها یا دستگاه خودپرداز بانک را دیده اید که به اصطلاح تاریخ انقضا دارد و بعد از مدتی رنگ آن به طور کامل از بین می رود. از این دستگاه برای مواردی که کاربرد زیاد دارند نمی توان استفاده کرد.

پرینتر انتقال حرارتی: دارای جوهر جامد است که با استفاده از هد حرارتی بر روی کاغذ انتقال پیدا می کند. چاپ ایجاد شده بر روی کاغذ از ذوب ماده ای تشکیل می شود که بر روی کاغذ چسبیده میشود.این نوع از چاپ کیفیت بالایی دارد این دستگاه قادر خواهد بود بر روی انواع کاغذ با مواد مختلف چاپ شود

مزایا و معایب پرینتر حرارتی

مزایای پرینتر حرارتی عبارتند از:

· دوام در برابر آب و هوا دارد از این رو برای چاپ علائم راهنمایی و رانندگی بسیار موثر است.

· علائم چاپ شده ماندگاری بالایی دارند و مراقبت و نگهداری از آن راحت تر است

· از نظر اقتصادی به صرفه تر از سایر پرینترها هستند

· سروصدایی را به هنگام چاپ تولید نمی کنند

در کنار مزایای بیشماری که پرینتر حرارتی دارد دارای معایبی است که عبارتند از:

· مواد مورد استفاده برای پرینتر حرارتی قیمت بسیار بالایی دارد

· از آن جایی که پرینترهای حرارتی رنگ کمی را انتقال می دهند کیفیت چاپ پایینی دارند

· چنانچه دستگاه پرینتر بیش از اندازه داغ شود جوهر بیشتری استفاده می شود

· سایز کاغذ چاپ باید با سایز هد دستگاه یکسان باشد

· در برخی مواقع سرعت پرینتر حرارتی پایین است که در این صورت می توان به تعداد هد های حرارتی اضافه کرد.

. تعمیر پرینتر حرارتی

تعمیر فیش پرینتر

فیش پرینتر چیست؟

فیش پرینتر یا چاپگر حرارتی رسید مشتری ( فیش زن ) دستگاهی ست که با ایجاد حرارت روی کاغذ چاپ می کند و در سوپرمارکت ها، هایپری ها، داروخانه، نوبت دهی، فروشگاهها استفاده می شود.با این تعریف کلی از فیش پرینتر . این دستگاه انواع متفاوتی دارد و با پورتهای مختلفیبه کامپیوتر یا تجهیزات فروشگاهی که شامل صندوق فروشگاهی می باشد وصل می شود.

بررسی انواع فیش پرینتر

1- همراه یا جیبی ( موبایل پرینتر ) در اندازه کوچک طراحی شده است و بصورت وای فای یا بلوتوث به کامپیوتر وصل می شود. یا به موبایل و تبلت متصل میگردد. و عملیات چاپ از این طریق به آنها ارسال می گردد. با این ویژگی برای ویزیتورها کاربرد زیادی دارد. ویزیتورها از طریق موبایل و یک پرینتر جیبی یا فیش پرینتر کمری می توانند هر جایی که باشند فاکتور صادر کنند.2- رومیزی نوع دیگر این دستگاه است که از طریق پورت parallel , serial , usb , lan به سیستم های فروشگاهی وصل می شود . بیشتر فیش پرینترها با usb , lan می باشند. از نوع lan معمولا در محل هایی استفاده می شود که فیش پرینتر فاصله زیادی تا کامیپوتر دارد و به علت کارآیی زیاد، فیش پرینتر با داشتن قابلیت این پورت قیمت بیشتری دارند.از جمله مزایای فیش پرینتر ها یا پرینتر حرارتی و یا چاپگر رسید مشتری می توان به عمر طولانی و عدم نیاز به سرویس مداوم و شارژ اشاره کرد. این پرینترها نیازی به شارژ و سرویس ندارند . نکته دوم سرعت بالا در صدور فیش می باشد که در جلب رضایت مشتری و بالا بردن راندمان کاری می باشد . پرینترهای فیش زن حرارتی نیاز به جوهر ندارند و کاغذ مصرفی آنها که رول حرارتی نام دارد بسیار ارزان می باشد در این صورت هزینه نهایی هر قبض قابل توجه برای فروشگاهها می باشد.3- فیش و لیبل زندرباره فیش پرینتر چندکاره می توان گفت که از قابلیت های چندگانه برخوردار است. قابلیت های این دستگاه شامل چاپ فیش ، چاپ لیبل و چاپ بارکد می باشند.یعنی این دستگاه می تواند کار لیبل پرینتر هم انجام دهد. به دلیل چندکاره بودن استفاده کنندگان زیادی دارد.4- صنعتیفیش پرینترهای صنعتی نوع دیگری از فیش پرینترها می باشند که به دلیل مقاومت و استحکام بالا در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. این فیش پرینترها در مقابل آلودگی و گرد و غبار ، مقاومت داشته و خراب نمی شوند.

نحوه ی تعمیر فیش پرینتر

با وجود عمر طولانی دستگاه فیش پرینتر اما گاهی این دستگاه دچار ایراداتی می شود اما نحوه تعمیر فیش پرینتر حرارتی با سایر پرینترها کاملا متفاوت است. برای تعمیر فیش پرینتر در ابتدا باید عیب یابی کرد سپس با توجه به شدت و نوع عیب تصمیم گرفته می شود که آیا به طور کل فیش پرینتر را تعویض کرد یا ایراد آن را از بین برد.

به عنوان مثال امکان دارد تیغه ی پرینتر دچار ایراد شده اگر بشکند باید تیغه را تعویض کرد اگر آسیب جزئی دیده باشد تکنسین می تواند آن را تعمیر کند.

تیم تعمیراتی قبل از عیب یابی کابل و سیم اتصال به کامپیوتر را به طور کامل چک می کنند. البته الویت تکنیسین ها تعمیر قطعه ی آسیب دیده می باشد چنانچه قطعه قابل تعمیر نباشد آن را تعویض می کنند. چنانچه شدت خرابی بالا باشد قطعه ی آسیب دیده با نوع جدید و اصل آن تعویض می شود.

اطلاعات مفید درباره فیش پرینتر

فیش پرینتر سرعت بالایی در چاپ دارد و هزینه چاپ آن پایین است.طول عمر خوبی دارد و زود خراب نمی شود.اندازه این دستگاه کوچک است و فضای زیادی را اشغال نمی کند.به شارژ و سرویس نیازی ندارد.برخی از مدل های دستگاه دارای برش دهنده های خودکار می باشند که سبب ممانعت از گیر کردن کاغذ می شود.سرعت بالای چاپ موجب جلب رضایت مشتری و افزایش بازدهی کاری می شود.فیش پرینترها به جوهر نیازی ندارند و کاغذ آنها بسیار ارزان قیمت می باشد و استفاده از آنها برای فروشگاه ها بسیار مقرون به صرفه می باشد.نصب درایور دستگاه بسیار راحت می باشد و مچ کردن آن با برنامه های فروش و رستورانی کاملاً آسان می باشد.بی صدا می باشد و مانند دستگاه های سوزنی و لیزری پرسرو صدا نمی باشد.طول عمر هد دستگاه بالا است اما در صورت خرابی قابل تعمیر نمی باشد. در موارد نادری هد دستگاه قابل تعمیر می باشد. با توجه به اینکه ارزش دستگاه بیشتر مربوط به هد دستگاه است ، در صورت خرابی بهتر است یک فیش پرینتر جدید خریداری شود. 

ایرادات رایج فیش پرینتر

انواع گوناگونی از فیش پرینتر موجود می باشد این نوع از پرینترها عمر طولانی دارند اما گاهی دچار مشکلاتی می شود برخی از مشکلات رایج آن ها عبارتند از :

· گاهی اوقات فیش پرینتر روشن نمی شود در این مواقع به احتمال زیاد برد مشکل پیدا کرده است که هم می شود آن را تعمیر کرد و هم برد را تعویض کرد.

· چنانچه فیش پرینتر سقوط می کند یا ضربه می خورد باید به دقت آن را عیب یابی کرد.

· چنانچه آب بر روی فیش پرینتر بریزد و دستگاه روشن نشود به احتمال زیاد قطعات آن دچار سوختگی شده اند.

· نوشته ها بر روی کاغذ به طور کامل چاپ نمی شوند یا کاغذ سفید از دستگاه بیرون می آید در این صورت ایراد را باید در قسمت سوزن و یا هد جستجو کرد.

· پرینتر به رایانه متصل نمی شود ایراد یا از نرم افزار است یا از اتصالات پرینتر

· اختلال در کارکرد اینترنت پرینتر که ایراد از مودم داخل پرینتر است و باید حتما بررسی شود.

· زمانی که یو اس بی دستگاه کار نمی کند ابتدا به دقت آن را بررسی کنید و به طور کامل تمیز کنید

انواع گوناگونی از فیش پرینتر موجود می باشد این نوع از پرینترها عمر طولانی دارند اما گاهی دچار مشکلاتی می شود برخی از مشکلات رایج آن ها عبارتند از :

· گاهی اوقات فیش پرینتر روشن نمی شود در این مواقع به احتمال زیاد برد مشکل پیدا کرده است که هم می شود آن را تعمیر کرد و هم برد را تعویض کرد.

· چنانچه فیش پرینتر سقوط می کند یا ضربه می خورد باید به دقت آن را عیب یابی کرد.

· چنانچه آب بر روی فیش پرینتر بریزد و دستگاه روشن نشود به احتمال زیاد قطعات آن دچار سوختگی شده اند.

· نوشته ها بر روی کاغذ به طور کامل چاپ نمی شوند یا کاغذ سفید از دستگاه بیرون می آید در این صورت ایراد را باید در قسمت سوزن و یا هد جستجو کرد.

· پرینتر به رایانه متصل نمی شود ایراد یا از نرم افزار است یا از اتصالات پرینتر

· اختلال در کارکرد اینترنت پرینتر که ایراد از مودم داخل پرینتر است و باید حتما بررسی شود.

· زمانی که یو اس بی دستگاه کار نمی کند ابتدا به دقت آن را بررسی کنید و به طور کامل تمیز کنید

تعمیرات پرینتر در محل

زمانی که دستگاه پرینتر شما دچار مشکل شود می توانید با تیم حرفه ای ما تماس حاصل کنید شرکت ما یک تیم حرفه ای را برای رفع مشکل با تجهیزات کامل به محل شما می فرستد و دیگر نیازی نیست که شما دستگاه پرینتر خود را جابجا کنید. زمانی که تیم ما به آدرس شما فرستاده می شوند احتمال ضربه خوردگی و صدمه دیدن بیشتر پرینتر کم می شود. تیم تعمیراتی ما از بهترین و با مهارت ترین تکنسین ها هستند و آموزش های لازم در رابطه با تعمیرات را به طور کامل دیدند. وب سایت ما یک گروه پشتیبانی دارد که در صورت نیاز می توانید با آنها تماس حاصل کنید و تعمیرات را پیگیری کنید.

فیش پرینترهای سوزنی

پرینترهای سوزی نوعی دیگر از پرینترها هستند که مکانیسم عملکرد آنها با ریبون می باشد کاغذهای به کار رفته در پرینترهای سوزنی از نوع غیر حرارتی می باشند. برخی از مزیت های پرینترهای سوزنی عبارتند از:

· پرینترهای سوزنی دارای کارکرد بالایی هستند و برای مدت زمان طولانی می توانید از آن استفاده کنید نیاز به شارژ مجدد ندارند. در مدت زمان کوتاهی اطلاعات مورد نظر خود را می توانید چاپ کنید. هزینه هایی که برای استفاده از پرینتر شما به کار می رود بسیار پایین است

· فضایی که توسط پرینترهای سوزنی اشغال می شود در مقایسه با سایر پرینترهای موجود در بازار بسیار کمتر است.این پرینترها بدون صدا هستند

· از پورت ها و کابل های بسیاری برای اتصالات پرینتر استفاده می شود که همه ی آنها در بازار موجود هستند

پورت های مورد استفاده برای پرینترها عبارتند از:

· پورت موازی از نوع پرسرعت می باشد و دیگر نیازی به نصب درایور ندارد.

· پورت سریال برای مسافت های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند

· پورت یو اس بی را اغلب لب تاپ ها به این پورت مجهز هستند.

· پورت شبکه در مکان هایی که تعداد بالایی پرینتر و کامپیوتر وجود دارد استفاده م

پرینتر یا چاپگر یکی از اساسی ترین ملزومات در شرکتها، سازمانها، ادارات و غیره به حساب می آید.

بیشتر بخوانید
تعمیر یا رفع خطای درایور پرینتر در دسترس نیست

پرینتر انواع مختلفی همچون لیزری و جوهرافشان و لیزری رنگی دارند.

پرینتر دستگاهی گران است که در کنار سیستم رایانه شما لازم می باشد و باید در حفظ و نگهداری آن کوشید و بصورت دوره ای دستگاه پرینتر خود را سرویس کنید و چون پرینتر جزو دستگاه های پرکاربرد بشمار می رود خرابی یا نقص در کارکرد آن باید در اسرع وقت آن را تعمیر کرد.

گاهی شما می توانید خود با اطلاعاتی که دارید خرابی های پرینتر را رفع کنید ولی در بعضی مواقع حتما باید آن را به تعمیرکار وارد و متخصص بسپارید.

ممکن است پرینتر شما مستهلک باشد و احتیاج به تعویض قطعات داشته باشید. تعمیرکار متخصص و مطمئن از قطعات یدکی اصلی و با گارانتی برای تعمیر دستگاه شما استفاده خواهد کرد و در صورتی که شخص غیر متخصصی به تعمیر آن بپردازد ممکن است پرینتر شما برای همیشه از کار بیفتد.

توصیه ما اینست که در صورت عدم مهارت ، از دستکاری و تعمیر پرینتر خود خوداری کنید و آن را به تعمیرکاران ما بسپارید. تعمیرکاران ما با مراجعه به محل شما به تعمیر پرینتر می پردازند  و در صورت نیاز آن را با رعایت نکات حمل و نقل به تعمیرگاه اصلی انتقال می دهند که با انتقال نادرست و غیراصولی به دستگاه پرینتر شما خسارات مازاد دیگری نیفتد.

گاهی حتی شما برای نصب نرم افزارها و راه اندازی دستگاه پرینتر خود هم نیاز به کمک دارید در اینچنین مواقعی متخصصین ما از طریق تماس بهترین راهکارها را به شما خواهند داد تا خود به راحتی دستگاه خود را بکار بیندازید.

بیشتر بخوانید
تعمیر پرینتر پاناسونیک

 

از مشکلاتی که بیشتر کاربران با آن در استفاده از  پرینتر با آن سر و کار دارند شامل

 • روشن ماندن هر سه چراغ پرینتر: که احتمالا بخاطر قرار دادن پرینتر در محیط مرطوب یا بخاطر اینکه حشرات در آن جمع شده اند. اگر با ریست کردن پرینتر این مشکل برطرف نشد باید به تعمیرگاه سپرده شود.
 • جمع شدن کاغذ در پرینتر: علت آن کیفیت نامناسب کاغذ یا سینی نا مناسب کاغذ و یا مکانیزیم کشش کاغذ در پرینتر مختل شده است.
 • سفید چاپ شدن کاغذ: از دلایل آن می تواند تمام شدن کاتریچ یا خرابی بورد کنترلر پرینتر باشد.
 • دیر چاپ شدن صفحات: که دلیل اصلی آن خرابی برد فرمتر پرینتر است.
 • کاغذ درون پرینتر کشیده نمی شود: علت خرابی و از کار افتادن غلتک پرینتر
 • و از جمله ایراداتی که در موقع کار با پرینتر با آنها برخورد می کنید:
 • دستگاه پرینتر شما روشن نمی شود.
 •  صفحات چاپ شده کم رنگ هستند یا واضح نیستند.
 • پخش شدن جوهر و سیاه شدن چاپ
 • خرابی کاتریچ پرینتر
 • خرابی هد پرینتر
 • گیر کردن کاغذ در دستگاه پرینتر

سایه انداختن پرینتر به شکل های مختلف در پرینتر اتفاق می افتد و ممکن است در هر نوعی از پرینتر، لیزری و جوهرافشان و در هر برندی از پرینتر  با آن مواجه شوید. به طور کلی، سایه انداختن پرینتر به معنی چاپ مشکل دار سند شامل خطوط موازی مشکی و لکه های رنگ و یا کمرنگی موضعی در پرینت است.

بیشتر بخوانید
مشکلات پرینترهای جوهرافشان اپسون

رفع مشکل:

 • کارتریج را خارج کنید و با احتیاط چند بار تکان بدهید تا پودر به صورت یکنواخت در آن پخش شود.
 • ممکن است در هنگام انجام این کار کمی از پودر کارتریج خارج شود.
 • برای اطمینان در محیطی باز و از ماسک و دستکش برای انجام این کار استفاده کنید.
 •  کارتریج را جا بزنید و آخرین پرینت تستی را که انجام داده بودید تکرار کنید.

این مشکل دارای دلایل متعددی می باشد. گاهی ممکن است چاپ نصفه در پرینتر با یک دستکاری ساده برطرف شود. در حالی که که این امکان نیز وجود دارد که برای رهایی از چاپ های نصفه، تعمیرات تخصصی ضرورت یابد.

 • وضعیت کارتریج را بررسی کنید.
 • برگه های درون سینی کاغذ را جا به جا کنید.
 • سرویس  پرینتر را به تاخیر نیندازید.

نوشته های مشابه

16 دیدگاه در “تعمیر پرینتر حرارتی | تعمیر فیش پرینتر

 1. علی گفت:

  عالی و کاربردی

 2. مهرنوش گفت:

  مطالب شما در زمینه پرینتر به من کمک کرد

 3. Zeynab گفت:

  مقاله تعمیر پرینتر حرارتی خیلی جامع بود ممنونم

 4. رضا گفت:

  مقاله تعمیر پرینتر حرارتی خیلی جامع بود ممنونم

 5. roshana گفت:

  مقاله تعمیر پرینتر حرارتی بسیار مفید بود

 6. نرگس گفت:

  تعمیر پرینتر حرارتی جامع و کامل بود

 7. مهرداد گفت:

  تعمیر پرینتر حرارتی | تعمیر فیش پرینتر خوب بود

 8. اعظم گفت:

  هزینه تعمیر پرینتر حرارتی رو میفرمایید ؟
  تشکر

 9. نسرین گفت:

  اطلاعات خوبی درباره پرینتر و نحوه تعمیرش نوشتید ممنون

  1. فرزاد گفت:

   ممنون تعمیر پرینتر حرارتی برام انجام دادین کارتون عالی بود

 10. صادق زاده گفت:

  تعمیر پرینتر در محل کمک خدمت ارزنده ای است که برای مشتری هاتون ارائه می کنید

 11. zahra گفت:

  مقاله ی تعمیر پرینتر حرارتی بسیار مفید بود

 12. مری گفت:

  خدمات تعمیر پرینتر حرارتی و فیش پرینتر عالی بود

 13. سحر گفت:

  توضیحات مفید وکاربردی ارائه شده

 14. سمیه گفت:

  مطالب مفیدی ارائه شده

 15. سارا گفت:

  توضیحاتتون کاربردی و مفیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.