کارتخوان سیار

تفاوت دستگاه ریفر و استوک با آکبند

تفاوت دستگاه ریفر و استوک با آکبند

تفاوت دستگاه ریفر و استوک با آکبند در سایت پکس پوز میپردازیم:

با وارد شدن دستگاه های کارتخوان در فروشگاه ها و کسب و کار ها و شیوه جدیدی در پرداخت  باعث شد که تحول بزرگی در صنعت بانکداری به وجود بیاید .قبل از وارد شدن این دستگاه ها افراد باید ساعت های زیادی را در صف های طولانی بانک سپری میکردند . علاوه بر تلف شدن وقت آن ها ریسک حمل و نقل پول نقد برای خریدن اجناس مورد نظر را به عهده میگرفتند.

قبل از آمدن دستگاه کارتخوان ، بازرگانان و فروشندگان برای گرفتن پول با پرینتر های دستی (zipzap) از روی قسمت برجسته  شده روی کارت اعتباری توسط نسخه های کپی کربنی روی ورقه های کاغذی استفاده میکردند. سپس این برگه ها را به بانک منتقل می کردند که منتقل کردن آن ها به بانک هم کار دشواری بود .

————————————————

بهتر است بدانید:

تعمیر دستگاه پوز سیار

تعمیر کارتخوان سیار

تعمیر پرینتر

————————————————

دستگاه کارتخوان

در دهه ۷۰ بانک ها کارت هایی به عنوان کارت عابر بانک صادر کردند و این کار باعث شد تا دستگاه های عابر بانک میان مردم جا بیوفتند و همچنین باعث تغیر در سیستم بانک ها شد . پس از فراگیر شدن این کارت ها در میان مردم بانک ها برای انجام سریع تر کارهای بانکی دستگاه های کارتخوان را وارد کردن و مورد استفاده قرار دادن اما به دلیل شناخته نشدن این دستگاه ها توسط مردم ، بسیار کم این دستگاه ها فعال بودن و افراد کمی برای پرداخت از آن ها استفاده میکردند . اما بانک ها با ایجاد زیر ساخت های مناسب باعث رشد زیاد استفاده از این دستگاه ها شدند .

بیشتر بخوانید
آشنایی با دستگاه کارتخوان

دستگاه کارتخوان دستگاهی است که با اتصال به شبکه بانکی انتقال وجه یا پول را از حساب شما به حساب فروشنده انجام می دهد . یعنی شما در هنگام خرید دیگر لازم نیس پول نقد همراه داشته باشید و با استفاده از کارت عابر بانک خود پول از حساب شما به حساب فروشنده منتقل می شود .

برخی از توانایی های دستگاه کارتخوان

 • پرداخت پول و هزینه کالا
 • خرید شارژ
 • پرداخت قبوض
 • کارتخوان های سیار قابل حمل و جیبی بوده

و … میتوان اشاره کرد .و این دستگاه به رایج ترین دستگاه در تمام فروشگاه ها و مراکز اداری و تجاری تبدیل شد .

دستگاه کارتخوان علاوه بر این که شامل دو نوع سیار و کارتخوان ثابت هستند به صورت آکبند ، رفربیش،  استوک ، اوپن باکس به فروش می رسند .برای اینکه ما خرید آگاهانه در زمینه دستگاه کارتخوان داشته باشیم  باید به صورت هوشمند تفاوت دستگاه ریفر و استوک با آکبند را بدانیم همچنین شما میتوانید انواع دستگاه کارتخوان سیار را از پکس پوز خریداری کنید .

تفاوت دستگاه ریفر و استوک با آکبند:

برای فهمیدن تفاوت دستگاه ریفر و استوک با آکبند پکس پوز شما را به صورت جداگانه با معنی هرکدام از این کلمات آشنا بشویم تا بتوانیم با توجه به تورم بهترین انتخاب را برای خرید داشته باشیم .

تفاوت دستگاه ریفر و استوک با آکبند

تفاوت دستگاه ریفر و استوک با آکبند

بهتر است بخوانید:تعمیر فیش پرینتر

استوک(stock)

واژه استوک به معنی موجودی یا کالای موجود در انبار می باشد اما ما در زبان فارسی معمولا با نام دسته دوم شناخته می شود ولی این به این معنا نیست که کارتخوان کارکرده ، خراب یا … باشد .

بیشتر بخوانید
کارتخوان نیوپوز 8210

دستگاه استوک به دستگاهی میگویند که به صورت نو در بازار وجود داشته بعد از استفاده کوتاه مدت توسط فردی که آن را خریداری کرده برای فروش گذاشته شده است . معمولا این دستگاه ها کیفیت قابل قبول دارند و سالم هستند .ومیتوان سال های زیاد بدون مشکل خاصی از آن ها استفاده کرد. البته برای خرید این دستگاه ها حتما باید آن ها را به صورت کامل و از چند زاویه برسی کنید . همچنین تست کردن دستگاه قبل از خرید گزینهی خوبی میتواند برای شما باشد.

مزایا :

دستگاه های استوک به خاطر استفاده در مدت کم قیمت کمتری نسبت به دستگاه اکبند دارد به همین دلیل از خرید این دستگاه ها بسیار استقبال میشود البته همیشه نمیتوانیم قیمت کمتر را جایگزین کیفیت کنیم .

انواع دستگاه استوک

بسیاری از شرکت ها و فروشگاه های آمریکایی و اروپایی قوانین جالبی دارند در این شرکت ها و فروشگاه ها به دلیل داشتن اهمیت زیاد برای مشتری ، مشتری ها میتوانند کالاهایی را بعد از مدتی به هر دلیلی به فروشگاه یا شرکت پس بدهند.  می توانند   پول خود را از شرکت پس بگیرند  یا آن را با کالای دیگر مورد نظر خود تعویض کنند . میتوانیم به فروشگاه سانتوس اشاره کنیم که کالا ها را پس از هفت روز در صورت درخواست بدون دلیل پس می گیرد .  این کالا ها وارد فروشگاه نمی شوند و وارد انبار میشوند . این کالا ها در ۴ دستبندی قرار میگیرند:

 1. A
 2. B
 3. C
 4. D

به همین دلیل شما ممکن است کالایی را به نام استوک بخرید ولی کالا کاملا در بسته بندی اصلی و نو خود باشد. این کالا دارای درجه A هستند .

بیشتر بخوانید
Psp چیست؟

معمولا کالا های درجه A به دلیل اینکه تقریبا نو محسوب می شوند تفاوت قیمت زیادی با کالا های آکبند ندارند اما تفاوت قیمت در دسته های دیگر ممکن است به ۱/۲ قیمت آکبند و نو کالا برسد .

تفاوت دستگاه آکبند و استوک

این دستگاه ها از نظر مشخصات و کارایی با هم هیچ تفاوتی ندارند و فقط از نظر قیمتی با هم تفاوت دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد برای خرید از دستگا های کارتخوان استوک با درجه بندی A استفاده می کنند.  با پرداخت هزینه کمتر صاحب دستگاهی مشابه آکبند می شوند . پس در هنگام خرید باید به نوع درجه بندی دستگاها دقت کنیم .


تفاوت دستگاه ریفر و استوک با آکبند

دستگاه آکبند

هنگامی که دستگاه ها در کارخانه ها تولید می شوند  برای این که بتوانند وارد بازار شوند باید از چند مرحله عبور کنند که یکی از این مرحله ها کنترل کیفیت است . دستگاه اکبند به دستگاهی می گویند  که  با نمره قابل قبولی بعد از تولید  از مرحله کنترل کیفیت عبور می کنند.   بعد از بسته بندی ،وارد بازار می شوند . و این محصولات معمولا دارای گارانتی هستند .

دستگاه ریفربیش یا ریفر

به دستگاه هایی می گویند که قبل از استفاده به کارخانه مرجوع می شود .یکی از این دلایل این است که بانک ها قبل از تحویل دستگاه به فرد یک مبلغی را در حساب فرد غیر قابل برداشت می کنند  . اگر فرد تراکنش کافی در زمان مشخص نداشته باشد بانک این دستگاه را پس می گیرد .در کارخانه قاب رویی کارتخوان را باز می کنند و قطعات  در صورت نیاز تعمیر یا تعویض می کنند . به همین دلیل به دستگاه ریفر دستگاه بازسازی شده نییز می گویند .

بیشتر بخوانید
انتقال مالکیت دستگاه کارتخوان

انواع دستگاه ریفر

دستگاه های ریفربیش شامل ۴ دسته می شوند

 1. دستگاه استفاده شده (used) :این دستگاه به عنوان کارکرده هم شناخته میشود و معمولا قیمت کمتری نسبت به دستگاه آکبند دارند .
 2. در حد نو (like new):این دسته مشابه نو هستند و معمولا تفاوت قیمت زیادی با دستگاه آکبند ندارند .
 3. تعمیری (repaired)
 4. تعمیر کامل یا اساسی (recycle )
شما میتوانید با خواندن این مقاله در پکس پوز اطلاعات کافی درباره تفاوت دستگاه ریفر و استوک با آکبند را کامل بفهمید و با آگاهی کامل به خرید یکی از این دستگاه ها بپردازید .

__________________________________________

بهتر است بدانید:

تعمیر دستگاه خودپرداز ATM

تعمیر پرینتر در محل

تعمیر پرینتر حرارتی

__________________________________________

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “تفاوت دستگاه ریفر و استوک با آکبند

 1. Zeynab گفت:

  ممنون که تفاوت دستگاه ریفر و استوک با آکبند رو خیلی خوب توضیح دادین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.