کارتخوان سیار

گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی

گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی

گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی در سایت پکس پوز 

امروزه دیگر مردم ریسک حمل پول نقد زیاد را با خود نمیکنند و به جای ان از کارت عابر بانک استفاده می کنند ،به همین دلیل هر کسب و کار بزرگ و کوچکی برای ادامه کار خود ناخواسته به یک دستگاه کارتخوان نیاز دارد . علاوه بر کم کردن دزدی ، دستگاه کارتخوان باعث می سود ما در زمان صرفه جویی کنیم و از دست صف های طولانی بانک ها برای دریافت پول خلاص شویم .

دستگاه کارتخوان یک دستگاه کوچک است که پول را از حساب ما به حساب فروشنده منتقل می کند و برای این کار نیاز به یک کارت عابربانک داریم که باید ان را به صورت افقی یا عمودی در دستگاه کارتخوان بکشید .

دستگاه کارتخوان شامل دو نوع (کارتخوات ثابت ) و (کارتخوان سیار ) می شوند که با پکس پوز مزیت و معایب دستگاه های کارتخوان سیار می پردازیم .
گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی

گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی

مزایا :

 • نداشتن محدودیت مکانی به همین دلیل بسیار قابل حمل و کوچک و راحت بوده و برای بسیاری از مشاغل مثل کامیون های پخش مواد غذایی، خدمات تعمیرات منازل، اماکن ورزشی، بازارهای روز و به طور کلی فروشندگان بازار بسیار کاربردی است .
 • نداشتن محدودیت زمانی  باعث سریع تر شدن  زمان خدمات و زمان انتظار و ارائه چندین گزینه پرداختو همچنین مشتری تجربه بهتری را  از این دستگاه ها به دست می اورد .
 • مقرون به صرفه بودن این دستگاه ها و استفاده از ان ها در کسب و کار های کوچک
 • استفاده از ان ها در زمان شلوغی فروشگاه ها برای سریع تر شدن کار ها
بیشتر بخوانید
اصول نگهداری از دستگاه کارتخوان

از معایب ان هم می توان به :

 • این دستگاه ها میتوانند توسط هکر ها و کلاهبرداران قابل هک و استفاده باشند و باعث سرقت و دزدی اموال شما شوند .
 •  باطری های این دستگاه ها ، دستگاه های سیار به دلیل استفاده از باطری های قابل شارژ نیاز به شارژ کردن باطری دارند و این محدودیت ممکن است برای کسب و کار های پرکار اذیت کننده باشد البته این دستگاه ها معمولا میتوانند بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت به حالت استند بای روشن بمانند .

 

پرداخت مالیات دستگاه کارتخوان

هر فردی که برای کسب و کار خود با شماره ملی و تماس خود  به دستگاه کارتخوان میگیرد  باید در ازای استفاده از دستگاه کارتخوان و در امدی که فرد با این دستگاه در می اورد به دولت مالیاتی پرداخت کند . برای فهمیدن مقدار مالیات و گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی با پکس پوز همراه باشید .

پرداخت مالیات

افرادی که از دستگاه کارتخوان استفاده می کنند برای اینکه جریمه ای به ان تعلق نگیر باید بدانند که چگونه مالیات های خود را پرداخت کنند . برای این کار ان ها باید در سایتtax.gov.ir ثبت نام کنیم . بعد از ثبت نام در این سایت یک کد مالیاتی می گیرید  . روش محاسبه مالیات دستگاه کارتخوان به صورت سالانه توسط اداره های مالیاتی کشور انجام می شود .با توجه به قانون جدید تمام افرادی که دارای دستگاه کارتخوان هستند باید در سایت  ثبت نام کنند و مالیات پرداخت کنند . روش محاسبه مالیات دستگاه کارتخوان به این صورت است که بانک مرکزی بر روی تراکنش های  دارنده دستگاه نظارت دارد. و گزارش کاملی از ان را به سازمان امور مالیاتی ارسال می کند و این سازمان با توجه به گزارش میزان مالیات را از شخص مشخص می کند .

بیشتر بخوانید
معرفی دستگاه پوز SZZT-8223

مالیات دستگاه کارتخوان چقدر است

گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی

گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی

برای اینکه بفهمیم مالیات دستگاه کارتخوان چقدر است با دو دسته از افراد روبه رو هستیم :

 • افرادی هستند که  دستگاه کارتخوان خود را به ثبت مالیاتی کرده اند
 • افرادی هستند که دستگاه کارتخوان خود را به ثبت مالیاتی نرسانده اند

مالیات برای هر کدام از این دسته ها به صورت متفاوت حساب می شود . مالیات برای گروه های شغلی مختلف با توجه به کار و میزان درامدی که دارند بین ۰ تا ۲۵ درصد از درامد سالانه خود را باید به عنوان مالیات پرداخت کنند .

افرادی که در سایت ثبت نام میکنند و مالیات شغل خود را پرداخت میکنند. میتوان گفت که مالیات دستگاه کارتخوان ان ها صفر لحاظ می شود و لازم نیست که برای دستگاه کارتخوان مالیات اضافه پرداخت کنند . مگر اینکه در گزارشات مالی اختلافاتی وجود داشته باشد . اما گروه دوم ، یعنی افرادی که از دستگاه های کارتخوان استفاده می کنند و در سایت ثبت نام نکردند. ، باید علاوه بر مالیات شغلشان مالیات دستگاه های کارتخوانشان را هم بپردازند . و این مالیات به عنوان جریمه برای ان ها محسوب می شود .

 

گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی

گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی

گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی

بسیاری از افراد برایشان سوال است که ایا میشود دستگاه کارتخوان را بدون کد مالیاتی برای برخی از مشاغل یا گروه های خاص انجام داد؟ زیرا بعضی از شرکت ها و افرادی که این دستگاه ها را ارائه می دهند ادعا می کنند  گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی انجام می شود ؟

بیشتر بخوانید
سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان

در جواب این سوال باید بگوییم خیر  که هیچگونه مالیاتی به طور خود به خود برای افرادی که در سامانه ثبت نام کرده اند تعلق نمیگیرد. به همین دلیل باید در انتخاب شرکت معتبر برای خرید دستگاه کارتخوان دقت لازم را بکنید . زمانی که شما به خرید دستگاه کارتخوان می پردازید. باید از شماره ملی و تلفن همراه خود استفاده کنید .

و سازمان امور مالیاتی اطلاعت لازم را به شماره تلفن همراه شما ارسال می کند . اما این شرکت ها کدملی شما را با شماره تلفن دیگری وارد می کنند در نتیجه پیامکهای مربوط به مالیات برای شما ارسال نمی شود. و شما فکر می کنید که بابت دستگاه مالیاتی پرداخت نمی کنید. و در اینده برای شما مشکل ساز می شود .

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی

 1. اعظم امانی گفت:

  محتوای این سایت برام جالب بود

 2. زیبا گفت:

  گرفتن دستگاه کارتخوان بدون کد مالیاتی خیلی خوب هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *