کارتخوان سیار

راهنمای خرید دستگاه کارتخوان

راهنمای خرید دستگاه کارتخوان

راهنمای خرید دستگاه کارتخوان در سایت پکس پوز به توضیح آن می پردازیم.

دستگاه های کارتخوان

یکی از مشکلات همیشگی جابجا کردن هر روزه ی وجه نقد با خود می باشد. جابجایی وجه نقد علاوه بر خطرناک بودن و تهدید امنیت مالی و یا حتی جانی شما همواره با مشکلات دیگری مانند داشتن انواع آلودگی ها، نیاز به وسایلی از قبیل کیف های جادار برای جابجایی آن، عدم توانایی خرید با مبالغ بالا و… همراه می باشد. کارت های اعتباری یکی از مواردی است که جایگزین مناسبی برای وجه نقد به شمار می رود.

کارت های اعتباری فضای کمی اشغال می کنند، آلودگی کم تری به همراه دارند، با داشتن رمز امنیت بیش تری برای صاحب آن به ارمغان می آورد و… البته لازمه ی جایگزینی این کارت ها با وجه نقد توانایی از استفاده از آن ها در تمام خریدها می باشد. امروزه با وجود دستگاه های کارتخوان(دستگاه های pos) در اکثر مغازه ها امکان استفاده از این کارت های اعتباری فراهم گشته است. دستگاه کارتخوان دستگاهی است که موجب انتقال وجه از کارت مشتری به حساب بانکی صاحب دستگاه می گردد. در ادامه ی مطلب به بیان انواع دستگاه های کارتخوان و راهنمای خرید دستگاه کارتخوان پرداخته می شود.

————————————————

بهتر است بدانید:

تعمیر دستگاه پوز سیار

تعمیر کارتخوان سیار

تعمیر پرینتر

————————————————

نحوه خرید با کارت بانکی از دستگاه کارتخوان

برای خرید توسط کارت بانکی از دستگاه کارتخوان لازم است سمتی از کارت اعتباری خود که دارای نواری مشکی رنگ می باشد را از شیار کنار دستگاه عبور دهید، مبلغ مورد نظر را وارد کرده و رمز کارت خود را وارد نمایید. در پایان عملیات دستگاه کارتخوان پیغامی از قبیل عملیات با موفقیت انجام شد می دهد و دو رسید صادر می کند. یکی از این دو رسید مخصوص مشتری و دیگری مخصوص فروشنده می باشند.

بیشتر بخوانید
تعمیر کارتخوان S910

فروش آنلاین کارت خوان سیار

راهنمای خرید دستگاه کارتخوان

ممکن است شما نیز متقاضی خرید دستگاه کارتخوان باشید. در این صورت لازم است یک سری از نکات را رعایت نمایید تا بهترین انتخاب را در خرید این دستگاه داشته باشید. یک انتخاب مناسب به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از وقت و هزینه ی خود بهترین استفاده را نمایید. از جمله نکاتی که باید در رابطه با خرید دستگاه کارتخوان در نظر داشته باشید انتخاب دستگاهی با نوع مناسب آن می باشد. کارتخوان ها انواع گوناگونی دارند. ویژگی هایی مانند جنس، کیفیت، کاربرد، وزن و … در هر نوع دستگاه متفاوت می باشد.

لازم است با توجه به ویژگی های هر نوع و تطابق آن با ویژگی های مورد انتظار خود از دستگاه نوع مناسب آن را انتخاب نمایید. برای مثال ممکن است به دلیل شغل سیار خود توانایی استفاده از کارتخوان های ثابت را نداشته باشید، در این صورت دستگاه کارتخوان سیار مناسب شماست. و یا این که ممکن است به دلیل تعداد بالای مراجعه کنندگان به شما نیاز به دستگاه کارتخوانی با سرعت تراکنش مالی بالا داشته باشید. علاوه بر نوع دستگاه، نکات دیگری مانند قیمت نیز در خرید شما بی تاثیر نیست. در ادامه ی مطلب به  توضیح چند نمونه از انواع کارتخوان ها  پرداخته می شود.

بهتر است بخوانید:تعمیر فیش پرینتر

دستگاه کارتخوان تلفنی (Dialup)

نام این نوع کارتخوان از این رو تلفنی است که با خط تلفن کار می کند. برای اتصال به خط تلفن نیز دستگاه باید در مکان ثابتی قرار گیرد، به همین دلیل به آن کارتخوان ثابت نیز می گویند. به دلیل ثابت بودن مکان این دستگاه، استفاده از آن در فروشگاه ها، مغازه ها ، دفاتر و یا سایر مشاغلی که در محل ثابتی قرار دارند، کاربرد بیش تری دارد. سرعت تراکنش این دستگاه متوسط می باشد. این نو.ع کارتخوان به نسبت سایر انواع ساده تر و به تبع محبوب تر می باشد.

بیشتر بخوانید
دستگاه پوز سیار شخصی

دستگاه کارتخوان شبکه‌ای (Lan)

این نوع کارتخوان بر خلاف کارتخوان تلفنی نیازی به اتصال به خط تلفن ندارد بلکه دریافت اطلاعات در آن از طریق شبکه ی اینترنتی صورت می گیرد. علاوه بر این ها، سرعت انجام تراکنش ها در این نوع کارتخوان ها بالا است. به همین دلیل در محل هایی که تعداد تراکنش های زیادی در روز انجام می گیرد، استفاده از این نوع کارتخوان موجب صرفه جویی در زمان می گردد. هم چنین ممکن است در همه ی مشاغل امکان اتصال به خط ثابت وجود نداشته باشد.

دستگاه کارتخوان بی‌سیم یا سیار

این نوع کارتخوان ها برای فعال شدن نیازمند یک سیم کارت هستند که دسترسی به اینترنت و GPRS داشته باشد. سرعت تراکنش در این نوع کارتخوان بالا می باشد. این نوع کارتخوان ها مناسب مشاغلی است که به صورت سیار کار می کنند و در مکان ثابتی مستقر نمی باشند.

دستگاه کارتخوان متصل به رایانه‌ (PC-Pos)

کارتخوان های متصل به رایانه را احتمالا در فروشگاه های زنجیره ای مشاهده نموده اید. این دسته از کارتخوان ها به رایانه متصل بوده و اطلاعاتی از قبیل موارد خرید و قیمت هر کدام از طریق رایانه به دستگاه منتقل می شود. در این نوع کارتخوان ها به دلیل انجام محاسبات توسط سیستم، احتمال بروز هرگونه خطا به مقدار زیادی کاهش پیدا می کند.

دستگاه کارتخوان بلوتوثی (Bluetooth)

این نوع کارتخوان ها متشکل ازدو قسمت پایه و کارتخوان می باشند. تراکنش می تواند تا فاصله ی 100 متری و از طریق بلوتوث صورت گیرد. این ویژگی بیش تر در مراکزی کاربرد دارد که خواستار رفاه بیش تری برای مشتریان می باشند و از تجمع مشتری ها جلوی صندوق پیشگیری می نمایند.

بیشتر بخوانید
سیم کارت مناسب برای دستگاه کارتخوان

__________________________________________

بهتر است بدانید:

تعمیر دستگاه خودپرداز ATM

تعمیر پرینتر در محل

تعمیر پرینتر حرارتی

__________________________________________

دستگاه کارتخوان M-POS

این نوع از کارتخوان جدیدترین و پیشرفته نوع آن می باشند. ابعاد دستگاه بسیار کوچک بوده و پرداخت به آن توسط گرفتن اسکن کارت بانکی از تلفن همراه می باشد. از مزیت دیگر این کارتخوان ها می توان به عدم چاپ رسید کاغذی اشاره نمود. در عوض چاپ رسید کاغذی، تاییدیه ی پرداخت به تلفن خریدار پیامک می گردد. عدم چاپ رسید کاغذی موجب صرفه جویی در کاغذ و پیش گیری از مشکلاتی از جمله گم شدن ، پاره شدن و یا رسیدن هرگونه آسیب به رسید می گردد.

__________________________________________

بیشتر بدانید:

دستگاه پوز سیار

کارتخوان سیار

کارت خوان سیار

__________________________________________

 

 

 

2 دیدگاه در “راهنمای خرید دستگاه کارتخوان

  1. رویا گفت:

    مطلب کاملی درمورد خرید دستگاه کارتخوان بود ممنون

  2. Zeynab گفت:

    مقاله راهنمای خرید دستگاه کارتخوان خیلی کاربردی بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.