کارتخوان سیار

جدیدترین دستگاه کارتخوان

جدید ترین دستگاه کارتخوان

جدیدترین دستگاه کارتخوان در سایت پکس پوز به توضیح آن می پردازیم.

 

دستگاه های کارتخوان

یکی از مشکلات همیشگی جابجا کردن هر روزه ی وجه نقد با خود می باشد. جابجایی وجه نقد علاوه بر خطرناک بودن و تهدید امنیت مالی و یا حتی جانی شما همواره با مشکلات دیگری مانند داشتن انواع آلودگی ها، نیاز به وسایلی از قبیل کیف های جادار برای جابجایی آن، عدم توانایی خرید با مبالغ بالا و… همراه می باشد. کارت های اعتباری یکی از مواردی است که جایگزین مناسبی برای وجه نقد به شمار می رود.کارت های اعتباری فضای کمی اشغال می کنند، آلودگی کم تری به همراه دارند، با داشتن رمز امنیت بیش تری برای صاحب آن به ارمغان می آورد و… البته لازمه ی جایگزینی این کارت ها با وجه نقد، امکان  استفاده از آن ها در تمام خریدها می باشد.

امروزه با وجود دستگاه های کارتخوان(دستگاه های pos) در اکثر مغازه ها امکان استفاده از این کارت های اعتباری فراهم گشته است. دستگاه کارتخوان دستگاهی است که موجب انتقال وجه از کارت مشتری به حساب بانکی صاحب دستگاه می گردد.

برای خرید توسط کارت بانکی از دستگاه کارتخوان لازم است سمتی از کارت اعتباری خود که دارای نواری مشکی رنگ می باشد را از شیار کنار دستگاه عبور دهید، مبلغ مورد نظر را وارد کرده و رمز کارت خود را وارد نمایید. در پایان عملیات دستگاه کارتخوان پیغامی از قبیل عملیات با موفقیت انجام شد می دهد و دو رسید صادر می کند. یکی از این دو رسید مخصوص مشتری و دیگری مخصوص فروشنده می باشد.

بیشتر بخوانید
دستگاه کارتخوان SZZT-8225

انواع دستگاه های کارتخوان

کارتخوان ها انواع گوناگونی دارند. هر یک از انواع کارتخوان ها ویژگی های مختلفی دارند که با توجه به نوع و محل استفاده از آن می توانید نوع مناسبی از آن را انتخاب نمایید. به طور مثال افرادی که مشاغل ثابت دارند، می توانند از کارتخوان های ثابت استفاده نمایند. بالعکس، افرادی که مکان مشخص و ثابتی برای شغل خود ندارند می توانند از دستگاه های کارتخوان سیار استفاده کنند. امروزه دستگاه های کارتخوان جدیدتری در بازار دیده می شوند که یه نسبت دستگاه های قدیمی کاربردهای جدیدتری دارند. در ادامه ی مطلب با ویژگی های جدیدترین دستگاه کارتخوان آشنا می شویم.

جدید ترین دستگاه کارتخوان

جدیدترین دستگاه کارتخوان

امروزه با پیشرفته شدن تکنولوژی، ابعاد وسایل پیشرفته کوچک تر طراحی می شود. البته این کوچک تر بودن ابعاد به معنی کاهش کارایی این دستگاه ها نیست. بلکه در عوض کارایی آن ها بیش تر شده و ویژگی های جدیدتری نیز به آن ها افزوده می شوند. نسل جدید دستگاه های کارتخوان نیز از این موضوع مستثنی نیستند. یکی از  جدیدترین دستگاه کارتخوان، دستگاه های جیبی می باشند. این دستگاه علاوه بر طراحی منحصر به فرد خود دارای مزایایی نسبت به دیگر دستگاه های کارتخوان نیز می باشد که در ادامه ی مطلب به توضیح آن ها می پردازیم.

دستگاه کارتخوان جیبی

همان طور که ذکر شد این دستگاه یکی از جدیدترین دستگاه کارتخوان می باشد که دارای ابعاد بسیار کوچکی است. این کوچک بودن ابعاد تا حدی است که وزن آن به نسبت تلفن های همراه نیز کم تر می باشد. ویژگی بارز این دستگاه قابلیت اتصال آن به اپلیکیشن های موبایل می باشد. این دستگاه با اتصال به موبایل نیازی به چاپ رسید ندارد و در عوض رسید را به صورت پیامک به مشتری اطلاع می دهد. این مزیت دستگاه ها موجب صرفه جویی در مصرف کاغذ شده و هم چنین احتمال گم شدن، پاره شدن یا بروز هر گونه اتفاق برای رسید کاغذی را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید
انواع پوز

اتصال این دستگاه به تلفن همراه توسط بلوتوث صورت می گیرد و از اینترنت آن استفاده می کند. علاوه بر تمام این ها، این دستگاه قابلیت انجام تمام فعالیت هایی که در سایر کارتخوان ها انجام می گردد را نیز دارا می باشد. از جمله ی این فعالیت ها می توان به خرید شارژ، پرداخت قبوض، مانده ی موجودی و… اشاره نمود.

جدید ترین دستگاه کارتخوان

مزایای دستگاه کارتخوان جیبی

 • عدم چاپ رسید کاغذی و ارسال رسید به صورت پیامکی
 • ابعاد کوچک و وزن کم
 • مقاوت بالای دستگاه
 • داشتن طرح ها و رنگ های متفاوت
 • استفاده از اینترنت تلفن همراه
 • مقرون به صرفه بودن
 • قابلیت اتصال به نرم افزار موبایل
 • آنتن دهی مناسب
 • عدم محدودیت در تعداد نصب نرم افزار تأییدشده روی کارتخوان
 • حمل و جابجایی آسان و وابسته نبودن به خطوط تلفن ثابت
 • داشتن استانداردهای بالای امنیتی در انتقال اطلاعات
 • قابلیت ذخیره انرژی به وسیله باطری های قابل شارژ
 • امکان گرفتن گزارش در لحظه از تراکنش ها بدون نیاز به وجود دستگاه
 • برخورداری از سرعت بالای تبادل تراکنش
 • سرعت بالای شارژ باتری

نحوه ی خرید از دستگاه کارتخوان جیبی

برای خرید از دستگاه کارتخوان جیبی باید ابتدا از طریق بلوتوث آن را به تلفن همراه دارای اینترنت متصل نمود. در قدم بعدی می توان تنظیمات تراکنش، از جمله میزان مبلغ را توسط تلفن همراه تعیین نمود و سپس کارت را در دستگاه کشید. بعد از کشیدن کارت نوبت به وارد کردن رمز می رسد. رمز کارت باید در دستگاه وارد گردد. پس از تایید تراکنش و انتقال وجه، رسید از طریق پیامک به خریدار و فروشنده ارسال می گردد.

بیشتر بخوانید
شرکت کارت اعتباری ایران کیش
پانوشت:
دستگاه پوز سیار  – کارتخوان سیار  – کارت خوان سیار

2 دیدگاه در “جدیدترین دستگاه کارتخوان

 1. سارا گفت:

  چه اطلاعات جامعی راجع ب انواع پوز دادید ممنون

  1. najafi گفت:

   سپاس از وقتی که برای بازدید از سایت ما گذاشتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.